Quantity
Price
Total price
1
$0.3510
$0.3510
10
$0.2610
$2.6100
25
$0.2340
$5.8500
100
$0.1530
$15.3000
250
$0.1260
$31.5000
500
$0.0990
$49.5000
1000
$0.0720
$72.0000
2500
$0.0630
$157.5000
5000
$0.0630
$315.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Diotec Semiconductor |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Package / Case | DO-204AC, DO-41, Axial |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -50°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 39 V |
| Impedance (Max) (Zzt) | 20 Ohms |
| Supplier Device Package | DO-204AC (DO-41) |
| Power - Max | 2 W |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 29 V |