
Quantity
Price
Total price
1
$7.0830
$7.0830
10
$6.3990
$63.9900
25
$6.1020
$152.5500
80
$5.3010
$424.0800
416
$5.2470
$2,182.7520
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | XMOS |
| Series | xcore.ai |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 60-VFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Speed | 2400MIPs |
| Program Memory Size | 8KB (8K x 8) |
| RAM Size | 1M x 8 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Oscillator Type | External |
| Program Memory Type | OTP |
| Core Processor | XCore |
| Core Size | 32-Bit 16-Core |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 0.855V ~ 0.945V |
| Connectivity | USB |
| Peripherals | POR, WDT |
| Supplier Device Package | 60-QFN (7x7) |
| Number of I/O | 34 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |