
Quantity
Price
Total price
1
$127.2600
$127.2600
10
$115.3260
$1,153.2600
25
$111.3480
$2,783.7000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Telemecanique Sensors |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Output Type | PNP-NO, 3-Wire |
| Sensing Distance | 0.394" (10mm) |
| Shielding | Unshielded |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Termination Style | Cable Leads |
| Voltage - Supply | 12V ~ 24V |
| Material - Body | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Sensor Type | Inductive |
| Ingress Protection | IP68 |
| Indicator | No Indicator |