

Quantity
Price
Total price
1
$4.8870
$4.8870
10
$3.9600
$39.6000
100
$3.0780
$307.8000
1980
$2.7360
$5,417.2800
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Signal Transformer |
| Series | WRSC |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 13µH |
| Size / Dimension | 0.41" Dia x 0.07" H (10.3mm x 1.9mm) |
| Current Rating (Amps) | 800mA |
| Function | Transmitter |
| Type | 1 Coil, 4 Layer |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| DC Resistance (DCR) | 500mOhm |
| Q @ Freq | 17 @ 125kHz |
| Current - Saturation (Isat) | 2A |