

Quantity
Price
Total price
1
$0.6570
$0.6570
10
$0.5760
$5.7600
25
$0.5400
$13.5000
100
$0.4410
$44.1000
250
$0.4140
$103.5000
500
$0.3510
$175.5000
1000
$0.2790
$279.0000
2500
$0.2520
$630.0000
6500
$0.2340
$1,521.0000
13000
$0.2250
$2,925.0000
32500
$0.2160
$7,020.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Technology | Schottky |
| Capacitance @ Vr, F | 1000pF @ 4V, 1MHz |
| Current - Average Rectified (Io) | 3.7A |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C |
| Grade | Automotive |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 730 mV @ 8 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150 µA @ 100 V |
| Qualification | AEC-Q101 |