
Quantity
Price
Total price
1
$1.1070
$1.1070
10
$0.8280
$8.2800
50
$0.7560
$37.8000
100
$0.6210
$62.1000
500
$0.4950
$247.5000
1000
$0.4320
$432.0000
2500
$0.4050
$1,012.5000
5000
$0.3960
$1,980.0000
12500
$0.3690
$4,612.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sprague |
| Series | TANTAMOUNT™, TR3 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 2312 (6032 Metric) |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 200mOhm @ 100kHz |
| Manufacturer Size Code | C |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.80mm) |
| Capacitance | 47 µF |
| Voltage - Rated | 10 V |