

Quantity
Price
Total price
1
$7.2900
$7.2900
10
$6.5880
$65.8800
25
$6.2820
$157.0500
100
$5.4540
$545.4000
250
$5.2020
$1,300.5000
500
$4.7430
$2,371.5000
1000
$4.1310
$4,131.0000
2000
$3.9780
$7,956.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Differential Inputs, Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown |
| Package / Case | 64-PowerTQFP |
| Output Type | 2-Channel (Stereo) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Class D |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 10V ~ 26V |
| Max Output Power x Channels @ Load | 15W x 2 @ 6Ohm |
| Supplier Device Package | 64-HTQFP (10x10) |