

Quantity
Price
Total price
1
$2.2410
$2.2410
10
$2.0160
$20.1600
25
$1.8990
$47.4750
100
$1.6200
$162.0000
250
$1.5210
$380.2500
500
$1.3320
$666.0000
1000
$1.0980
$1,098.0000
4000
$1.0260
$4,104.0000
8000
$0.9900
$7,920.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3PEAK |
| Series | TPA188x |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Push-Pull, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Chopper (Zero-Drift) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Supply | 2.4mA |
| Slew Rate | 12V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 12 MHz |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Voltage - Input Offset | 15 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Output / Channel | 150 mA |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 40 V |