
Quantity
Price
Total price
1
$1.6200
$1.6200
10
$1.2150
$12.1500
50
$1.1070
$55.3500
100
$0.9090
$90.9000
400
$0.8550
$342.0000
800
$0.6840
$547.2000
1200
$0.6390
$766.8000
2000
$0.5940
$1,188.0000
4000
$0.5760
$2,304.0000
10000
$0.5580
$5,580.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sprague |
| Series | TANTAMOUNT™, TP3 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Features | Automotive |
| Package / Case | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100mOhm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 125°C |
| Manufacturer Size Code | E |
| Height - Seated (Max) | 0.169" (4.30mm) |
| Capacitance | 470 µF |
| Voltage - Rated | 6.3 V |