

Quantity
Price
Total price
1
$0.4140
$0.4140
10
$0.3420
$3.4200
25
$0.3060
$7.6500
100
$0.2340
$23.4000
250
$0.2070
$51.7500
500
$0.1710
$85.5000
1000
$0.1260
$126.0000
4000
$0.1170
$468.0000
8000
$0.1080
$864.0000
12000
$0.1080
$1,296.0000
28000
$0.0990
$2,772.0000
100000
$0.0900
$9,000.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3PEAK |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Single Ended, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Standard |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Supply | 900µA |
| Slew Rate | 0.7V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Current - Input Bias | 25 pA |
| Voltage - Input Offset | 50 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Output / Channel | 60 mA |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |