
Quantity
Price
Total price
1
$0.4590
$0.4590
10
$0.3060
$3.0600
50
$0.2250
$11.2500
100
$0.1800
$18.0000
500
$0.1440
$72.0000
1000
$0.1260
$126.0000
3000
$0.1170
$351.0000
6000
$0.1080
$648.0000
9000
$0.0990
$891.0000
15000
$0.0990
$1,485.0000
30000
$0.0990
$2,970.0000
75000
$0.0900
$6,750.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sprague |
| Series | TMCU |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 4Ohm @ 100kHz |
| Manufacturer Size Code | UA |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage - Rated | 10 V |