

Quantity
Price
Total price
1
$4.9770
$4.9770
10
$4.4730
$44.7300
25
$4.2300
$105.7500
100
$3.6630
$366.3000
250
$3.4740
$868.5000
500
$3.1230
$1,561.5000
1000
$2.6280
$2,628.0000
3000
$2.5020
$7,506.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 40-WFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Stereo Audio |
| Data Interface | I2C, Serial |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply, Digital | 1.525V ~ 1.95V |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | 91 / 92 |
| Number of ADCs / DACs | 2 / 2 |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | 92 / 96 |
| Sigma Delta | Yes |
| Supplier Device Package | 40-WQFN (5x5) |