
Quantity
Price
Total price
1
$3.1950
$3.1950
10
$2.3940
$23.9400
25
$2.1240
$53.1000
50
$2.0250
$101.2500
100
$1.9710
$197.1000
500
$1.6470
$823.5000
1000
$1.5390
$1,539.0000
2000
$1.5390
$3,078.0000
4000
$1.4940
$5,976.0000
6000
$1.4400
$8,640.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IR (Infineon Technologies) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 2-SIP, SSO-2-2 |
| Output Type | PWM |
| Mounting Type | Through Hole |
| Axis | X, Y, Z |
| Operating Temperature | -40°C ~ 190°C |
| Voltage - Supply | 4.25V ~ 20V |
| Technology | Magnetoresistive |
| Sensing Range | 250mT (X,Y), 500mT (Z) |
| Current - Supply (Max) | 16.1mA |
| Supplier Device Package | PG-SSO-2-2 |