


Quantity
Price
Total price
1
$3.7080
$3.7080
1000
$1.9620
$1,962.0000
2000
$1.8630
$3,726.0000
5000
$1.7910
$8,955.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Audio Tone Processor |
| Interface | I2C |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C (TA) |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Specifications | 0.5dB |
| Applications | Consumer Audio |
| Supplier Device Package | 28-SO |
| Number of Channels | 2 |