

Quantity
Price
Total price
1
$1.1610
$1.1610
10
$0.8730
$8.7300
50
$0.7920
$39.6000
100
$0.6480
$64.8000
500
$0.5220
$261.0000
1000
$0.4590
$459.0000
3000
$0.4320
$1,296.0000
6000
$0.4140
$2,484.0000
9000
$0.3960
$3,564.0000
15000
$0.3870
$5,805.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | TCTO |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 20mOhm @ 100kHz |
| Manufacturer Size Code | BL |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Capacitance | 330 µF |
| Voltage - Rated | 2.5 V |