
Quantity
Price
Total price
1
$0.6300
$0.6300
10
$0.4410
$4.4100
50
$0.3690
$18.4500
100
$0.3060
$30.6000
500
$0.2520
$126.0000
1000
$0.2160
$216.0000
3000
$0.1980
$594.0000
6000
$0.1890
$1,134.0000
9000
$0.1800
$1,620.0000
15000
$0.1800
$2,700.0000
30000
$0.1710
$5,130.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | TC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Manufacturer Size Code | AL |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage - Rated | 20 V |