

Quantity
Price
Total price
1
$1.4130
$1.4130
10
$1.0620
$10.6200
50
$0.9720
$48.6000
100
$0.7920
$79.2000
500
$0.6300
$315.0000
1000
$0.5580
$558.0000
2500
$0.5220
$1,305.0000
5000
$0.5040
$2,520.0000
12500
$0.4770
$5,962.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sprague |
| Series | vPolyTan™ T55 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50mOhm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 125°C |
| Manufacturer Size Code | D |
| Height - Seated (Max) | 0.122" (3.10mm) |
| Capacitance | 220 µF |
| Voltage - Rated | 10 V |