

Quantity
Price
Total price
1
$1.7460
$1.7460
10
$1.3050
$13.0500
50
$1.1970
$59.8500
100
$0.9810
$98.1000
500
$0.7830
$391.5000
1000
$0.6930
$693.0000
2500
$0.6390
$1,597.5000
5000
$0.6210
$3,105.0000
12500
$0.5850
$7,312.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sprague |
| Series | vPolyTan™ T55 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 25mOhm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 125°C |
| Manufacturer Size Code | D |
| Height - Seated (Max) | 0.122" (3.10mm) |
| Capacitance | 150 µF |
| Voltage - Rated | 10 V |