

Quantity
Price
Total price
1
$1.0440
$1.0440
10
$0.7830
$7.8300
50
$0.7110
$35.5500
100
$0.5850
$58.5000
500
$0.4680
$234.0000
1000
$0.4140
$414.0000
2000
$0.3870
$774.0000
4000
$0.3690
$1,476.0000
10000
$0.3600
$3,600.0000
14000
$0.3510
$4,914.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TOKIN (KEMET) |
| Series | T521 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 200mOhm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C |
| Manufacturer Size Code | A |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage - Rated | 16 V |