

Quantity
Price
Total price
1
$4.8150
$4.8150
10
$4.0410
$40.4100
25
$3.7890
$94.7250
100
$3.3840
$338.4000
250
$3.1500
$787.5000
500
$2.9880
$1,494.0000
1000
$2.8890
$2,889.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RFMD |
| Series | - |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 5.1GHz ~ 5.9GHz |
| RF Type | 802.11a/WiFi, 802.16/WiMax, ISM, WLAN |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5V |
| Gain | 14.9dB ~ 17.9dB |
| Current - Supply | 145mA ~ 185mA |
| Noise Figure | 7.8dB ~ 9.8dB |
| P1dB | 22.5dBm ~ 26dBm |
| Test Frequency | 5.9GHz |
| Supplier Device Package | 16-QFN (4x4) |