
Quantity
Price
Total price
1
$2.0520
$2.0520
10
$1.9980
$19.9800
50
$1.9080
$95.4000
100
$1.6650
$166.5000
500
$1.6200
$810.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Suntsu Electronics, Inc. |
| Series | STC21C |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | CMOS |
| Function | Standby (Power Down) |
| Type | TCXO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | ±2.5ppm |
| Voltage - Supply | 3V |
| Current - Supply (Max) | 10mA |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Frequency | 16.384 MHz |
| Base Resonator | Crystal |