
Quantity
Price
Total price
1
$3.9690
$3.9690
10
$3.5640
$35.6400
25
$3.3660
$84.1500
100
$2.9250
$292.5000
250
$2.7720
$693.0000
500
$2.4840
$1,242.0000
1000
$2.0970
$2,097.0000
2500
$1.9890
$4,972.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Connex (Amphenol RF) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Cable - 100mm |
| Mounting Type | Adhesive |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 7.2GHz |
| Applications | Wi-Fi |
| Gain | 3.4dBi |
| Number of Bands | 2 |
| Antenna Type | PCB Trace |
| Height (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Return Loss | -10dB |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.45GHz, 6.18GHz |
| RF Family/Standard | WiFi |
| Power - Max | 1 W |