

Quantity
Price
Total price
1
$1.2240
$1.2240
10
$1.0260
$10.2600
25
$0.9990
$24.9750
50
$0.9090
$45.4500
100
$0.7470
$74.7000
250
$0.6660
$166.5000
500
$0.5580
$279.0000
1500
$0.4770
$715.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Wickmann / Littelfuse |
| Series | SSA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 7W |
| Tolerance | ±5% |
| Features | Current Sense, High Voltage |
| Package / Case | Nonstandard |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.591" L x 0.305" W (15.00mm x 7.75mm) |
| Composition | Metal Element |
| Operating Temperature | -55°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 5931 |
| Height - Seated (Max) | 0.013" (0.32mm) |
| Resistance | 3 MOhms |