
Quantity
Price
Total price
1
$0.1710
$0.1710
10
$0.1440
$1.4400
25
$0.1260
$3.1500
50
$0.1170
$5.8500
100
$0.0990
$9.9000
250
$0.0990
$24.7500
500
$0.0900
$45.0000
1000
$0.0720
$72.0000
2000
$0.0720
$144.0000
4000
$0.0630
$252.0000
6000
$0.0630
$378.0000
10000
$0.0630
$630.0000
50000
$0.0540
$2,700.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TAI-TECH |
| Series | SNLU252018CV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric) |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Unshielded |
| Type | Wirewound |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 570mOhm |
| Q @ Freq | 20 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant | 60MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance Frequency - Test | 7.96 MHz |
| Supplier Device Package | 1008 |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.90mm) |
| Inductance | 4.7 µH |
| Current Rating (Amps) | 500 mA |