
Quantity
Price
Total price
1
$0.3600
$0.3600
10
$0.2970
$2.9700
25
$0.2430
$6.0750
100
$0.1530
$15.3000
250
$0.1170
$29.2500
500
$0.0990
$49.5000
1000
$0.0720
$72.0000
2500
$0.0630
$157.5000
5000
$0.0540
$270.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Diotec Semiconductor |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Package / Case | DO-213AB, MELF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 160 V |
| Impedance (Max) (Zzt) | 110 Ohms |
| Supplier Device Package | MELF DO-213AB (Plastic) |
| Power - Max | 2 W |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 128 V |