Quantity
Price
Total price
1
$4.8420
$4.8420
10
$3.9240
$39.2400
25
$3.4830
$87.0750
40
$3.2940
$131.7600
200
$3.0510
$610.2000
400
$2.9970
$1,198.8000
600
$2.9070
$1,744.2000
1000
$2.7090
$2,709.0000
2400
$2.5740
$6,177.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Amgis |
| Series | SH150 |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | Radial, Horizontal - Corner Terminals |
| Size / Dimension | 0.433" L x 0.441" W (11.00mm x 11.20mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Shielding | Unshielded |
| Type | Toroidal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 1.2Ohm |
| Material - Core | Iron Powder |
| Inductance Frequency - Test | 10 kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.280" (7.10mm) |
| Inductance | 118 µH |
| Current Rating (Amps) | 380 mA |