
Quantity
Price
Total price
1
$1.8450
$1.8450
10
$1.4310
$14.3100
25
$1.1880
$29.7000
50
$1.1610
$58.0500
100
$1.0530
$105.3000
500
$0.9270
$463.5000
1000
$0.8190
$819.0000
2500
$0.7920
$1,980.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Features | Output Switch, Programmable Limit, Shutdown Mode |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | I2C/SMBus |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 2.8V ~ 5.5V |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Resolution | 13 b |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Test Condition | -25°C ~ 100°C (-55°C ~ 125°C) |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±1°C (±3°C) |
| Sensing Temperature - Local | -55°C ~ 125°C |