

Quantity
Price
Total price
1
$8.2170
$8.2170
10
$7.5330
$75.3300
25
$6.8490
$171.2250
50
$6.8490
$342.4500
100
$6.1650
$616.5000
250
$5.6520
$1,413.0000
500
$5.1390
$2,569.5000
1250
$4.6260
$5,782.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | SHENZHEN ANXINKE TECHNOLOGY |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 18-SMD Module |
| Sensitivity | -138dBm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 410MHz ~ 525MHz |
| Memory Size | 128kB Flash, 16kB SRAM |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Power - Output | 21dBm |
| Protocol | LoRa™ |
| Current - Receiving | 9.5mA |
| Current - Transmitting | 115mA |
| Antenna Type | Antenna Not Included, I-PEX |
| Modulation | BPSK, FSK, GFSK, GMSK, MSK |
| RF Family/Standard | General ISM < 1GHz |
| Serial Interfaces | ADC, GPIO, I2C, I2S, PWM, SPI, UART |
| DigiKey Programmable | Not Verified |