
Quantity
Price
Total price
1
$1.6380
$1.6380
10
$1.4670
$14.6700
25
$1.3860
$34.6500
80
$1.1790
$94.3200
230
$1.1070
$254.6100
490
$0.9720
$476.2800
980
$0.8010
$784.9800
2450
$0.7470
$1,830.1500
4900
$0.7200
$3,528.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Intersil (Renesas Electronics Corporation) |
| Series | RL78/G16 |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Speed | 16MHz |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
| RAM Size | 2K x 8 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | 1K x 8 |
| Core Processor | RL78 |
| Data Converters | A/D 11x8/10b |
| Core Size | 16-Bit |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.4V ~ 5.5V |
| Connectivity | CSI, I2C, SPI, UART/USART |
| Peripherals | Capacitive Touch, POR, PWM, Voltage Detect, WDT |
| Supplier Device Package | 24-HWQFN (4x4) |
| Number of I/O | 21 |