

Quantity
Price
Total price
1
$0.2520
$0.2520
10
$0.1620
$1.6200
50
$0.1170
$5.8500
100
$0.0900
$9.0000
500
$0.0720
$36.0000
1000
$0.0630
$63.0000
4000
$0.0540
$216.0000
8000
$0.0540
$432.0000
12000
$0.0450
$540.0000
28000
$0.0450
$1,260.0000
100000
$0.0360
$3,600.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Johanson Technology |
| Series | S |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.25pF |
| Features | High Q, Low Loss, Ultra Low ESR |
| Voltage - Rated | 250V |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.89mm) |
| Capacitance | 5.1 pF |