
Quantity
Price
Total price
1
$2.7270
$2.7270
10
$2.4480
$24.4800
25
$2.3130
$57.8250
100
$2.0070
$200.7000
250
$1.8990
$474.7500
500
$1.7100
$855.0000
1000
$1.4400
$1,440.0000
3000
$1.3680
$4,104.0000
5000
$1.3140
$6,570.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Wickmann / Littelfuse |
| Series | QJxx10xHx |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Triac Type | Alternistor - Snubberless |
| Configuration | Single |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 50 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 50 mA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 100A, 120A |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3 V |
| Supplier Device Package | TO-263 (D2PAK) |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 10 A |
| Voltage - Off State | 600 V |