

Quantity
Price
Total price
1
$1.8450
$1.8450
10
$1.6200
$16.2000
25
$1.4580
$36.4500
40
$1.4040
$56.1600
80
$1.3410
$107.2800
230
$1.2870
$296.0100
600
$1.0620
$637.2000
1200
$1.0080
$1,209.6000
5400
$0.9900
$5,346.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | J.W. Miller / Bourns |
| Series | Pro Audio PTL |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Tolerance | ±20% |
| Adjustment Type | Top |
| Size / Dimension | Rectangular - 1.181" L x 0.354" W x 0.276" H (30.00mm x 9.00mm x 7.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Travel Range | 30mm |
| Fader Type | Standard, LED |
| Resistance | 100 kOhms |