
Quantity
Price
Total price
1
$0.3420
$0.3420
10
$0.2430
$2.4300
100
$0.1170
$11.7000
500
$0.0990
$49.5000
1000
$0.0720
$72.0000
3000
$0.0630
$189.0000
6000
$0.0630
$378.0000
9000
$0.0540
$486.0000
30000
$0.0540
$1,620.0000
75000
$0.0450
$3,375.0000
150000
$0.0450
$6,750.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOD-123F |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Technology | Schottky |
| Capacitance @ Vr, F | 55pF @ 1V, 1MHz |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Supplier Device Package | SOD-123F |
| Operating Temperature - Junction | 150°C |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 560 mV @ 1 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150 µA @ 30 V |