
Quantity
Price
Total price
1
$0.3060
$0.3060
10
$0.2160
$2.1600
100
$0.1080
$10.8000
500
$0.0900
$45.0000
1000
$0.0630
$63.0000
2000
$0.0540
$108.0000
5000
$0.0450
$225.0000
10000
$0.0360
$360.0000
30000
$0.0360
$1,080.0000
50000
$0.0360
$1,800.0000
100000
$0.0270
$2,700.0000
250000
$0.0270
$6,750.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Transistor Type | NPN |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 250mV @ 5mA, 50mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 50nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 60 @ 10mA, 5V |
| Frequency - Transition | 300MHz |
| Supplier Device Package | TO-236AB |
| Grade | Automotive |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 300 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 140 V |
| Power - Max | 250 mW |
| Qualification | AEC-Q101 |