

Quantity
Price
Total price
1
$4.4010
$4.4010
10
$3.5640
$35.6400
25
$2.8800
$72.0000
47
$2.7000
$126.9000
94
$2.5830
$242.8020
235
$2.5020
$587.9700
470
$2.4300
$1,142.1000
987
$2.3490
$2,318.4630
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | J.W. Miller / Bourns |
| Series | PDC-EF |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 0.787" L x 0.531" W (20.00mm x 13.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 250kHz |
| Type | For DC/DC Converters |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Applications | Power Over Ethernet (PoE) |
| Voltage - Isolation | 4000V |
| Voltage - Primary | 85 ~ 265V |
| Height - Seated (Max) | 0.394" (10.00mm) |
| Inductance @ Frequency | 710µH @ 100kHz |