
Quantity
Price
Total price
1
$6.4260
$6.4260
10
$5.8050
$58.0500
25
$5.5350
$138.3750
100
$4.8060
$480.6000
250
$4.5900
$1,147.5000
500
$4.1850
$2,092.5000
1000
$3.6450
$3,645.0000
2000
$3.5100
$7,020.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 64-PowerTQFP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Audio |
| Data Interface | I2C, Serial |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Analog | 3V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply, Digital | 3V ~ 3.6V |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | 95 / 100 |
| Number of ADCs / DACs | 4 / 4 |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | 95 / 100 |
| Sigma Delta | Yes |
| Supplier Device Package | 64-HTQFP (10x10) |