
Quantity
Price
Total price
1
$1.8090
$1.8090
10
$1.3950
$13.9500
50
$1.2780
$63.9000
100
$1.0620
$106.2000
900
$0.8010
$720.9000
1800
$0.7470
$1,344.6000
2700
$0.7200
$1,944.0000
4500
$0.6930
$3,118.5000
9000
$0.6750
$6,075.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nichicon |
| Series | PCM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | Radial, Can - SMD |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Polymer |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 31mOhm |
| Lifetime @ Temp. | 6000 Hrs @ 125°C |
| Surface Mount Land Size | 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.327" (8.30mm) |
| Capacitance | 68 µF |
| Voltage - Rated | 35 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 85 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.7 A @ 100 kHz |