
Quantity
Price
Total price
1
$2.7990
$2.7990
10
$2.1510
$21.5100
50
$1.9710
$98.5500
100
$1.6380
$163.8000
500
$1.3140
$657.0000
1000
$1.1520
$1,152.0000
2500
$1.1070
$2,767.5000
5000
$1.0710
$5,355.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nichicon |
| Series | PCM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | Radial, Can - SMD |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Polymer |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 25mOhm |
| Lifetime @ Temp. | 8000 Hrs @ 125°C |
| Surface Mount Land Size | 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.331" (8.40mm) |
| Capacitance | 150 µF |
| Voltage - Rated | 35 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 100 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 2 A @ 100 kHz |