
Quantity
Price
Total price
1
$1.3680
$1.3680
10
$1.2240
$12.2400
25
$1.1610
$29.0250
100
$0.9540
$95.4000
250
$0.8910
$222.7500
500
$0.7920
$396.0000
1000
$0.6210
$621.0000
2500
$0.5760
$1,440.0000
5000
$0.5490
$2,745.0000
12500
$0.5310
$6,637.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Number of Channels | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | 2-Wire Bus |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Input | 2-Wire Bus |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Applications | I2C |
| Current - Supply | 5mA |
| Data Rate (Max) | 400kHz |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Capacitance - Input | 6 pF |