
Quantity
Price
Total price
1
$1.5480
$1.5480
10
$1.3860
$13.8600
25
$1.3140
$32.8500
100
$1.1160
$111.6000
250
$1.0440
$261.0000
500
$0.9180
$459.0000
1000
$0.7560
$756.0000
2500
$0.7110
$1,777.5000
5000
$0.6840
$3,420.0000
12500
$0.6570
$8,212.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Number of Channels | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | 2-Wire Bus |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Input | 2-Wire Bus |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Applications | I2C |
| Current - Supply | 5mA |
| Data Rate (Max) | 400kHz |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Capacitance - Input | 6 pF |