
Quantity
Price
Total price
1
$0.9990
$0.9990
10
$0.8910
$8.9100
25
$0.8460
$21.1500
100
$0.6930
$69.3000
250
$0.6480
$162.0000
500
$0.5760
$288.0000
1000
$0.4500
$450.0000
4000
$0.4230
$1,692.0000
8000
$0.4050
$3,240.0000
12000
$0.3870
$4,644.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-XFQFN Exposed Pad |
| Number of Channels | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | 2-Wire Bus |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Input | 2-Wire Bus |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Applications | I2C |
| Current - Supply | 3mA |
| Data Rate (Max) | 400kHz |
| Supplier Device Package | 8-XQFNU (1.6x1.6) |
| Capacitance - Input | 2 pF |