
Quantity
Price
Total price
1
$7.9560
$7.9560
100
$7.3620
$736.2000
250
$7.1010
$1,775.2500
500
$6.8310
$3,415.5000
1000
$6.5970
$6,597.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TT Electronics / Optek Technology |
| Series | OPB350 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, Pre-Wired |
| Sensing Distance | 0.063" (1.6mm) |
| Sensing Method | Liquid |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Output Configuration | Phototransistor |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 50 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30 V |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50 mA |