

Quantity
Price
Total price
1
$112.8960
$112.8960
10
$94.0860
$940.8600
25
$90.9450
$2,273.6250
100
$87.8130
$8,781.3000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pepperl+Fuchs |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Sensing Distance | 295.28" (7.5m) |
| Sensing Method | Retroreflective |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Output Configuration | NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Sensing Light | Infrared |
| Current - Supply | 25 mA |