
Quantity
Price
Total price
1
$25.4340
$25.4340
10
$19.9170
$199.1700
100
$17.3970
$1,739.7000
500
$15.9570
$7,978.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Marktech Optoelectronics |
| Series | 2601 InGaAs |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Wavelength | 800nm ~ 2600nm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Diode Type | PIN |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spectral Range | 800nm ~ 2600nm |
| Responsivity @ nm | 1.24 A/W @ 2400nm |
| Active Area | 0.31mm² |
| Current - Dark (Typ) | 43µA |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1 V |