
Quantity
Price
Total price
1
$2.1150
$2.1150
10
$1.8990
$18.9900
25
$1.7910
$44.7750
100
$1.5300
$153.0000
250
$1.4400
$360.0000
500
$1.2600
$630.0000
1000
$1.0440
$1,044.0000
2500
$0.9720
$2,430.0000
5000
$0.9360
$4,680.0000
10000
$0.9000
$9,000.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 12-PowerVFQFN |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Step-Down |
| Current - Output | 500mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 350kHz ~ 2.5MHz |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Topology | Buck |
| Supplier Device Package | 12-QFN (2x3) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Output (Max) | 34.2V |
| Voltage - Input (Min) | 3.3V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |