
Quantity
Price
Total price
1
$67.8600
$67.8600
10
$61.5060
$615.0600
100
$55.1430
$5,514.3000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Littelfuse / IXYS RF |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Y4-M6 |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Structure | Series Connection - All SCRs |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 200 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 150 mA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 6000A, 6400A |
| Number of SCRs, Diodes | 2 SCRs |
| Current - On State (It (AV)) (Max) | 190 A |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 2.5 V |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 300 A |
| Voltage - Off State | 1.8 kV |