
Quantity
Price
Total price
1
$10.2330
$10.2330
10
$9.2430
$92.4300
50
$8.8110
$440.5500
100
$7.6500
$765.0000
250
$7.3080
$1,827.0000
500
$6.6600
$3,330.0000
1000
$5.8050
$5,805.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type | CMOS, TTL |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Elements | 2 |
| Type | with Voltage Reference |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.5V ~ 11V, ±1.25V ~ 5.5V |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Propagation Delay (Max) | 12µs |
| Current - Quiescent (Max) | 7.5µA |
| Voltage - Input Offset (Max) | 10mV @ 5V |
| Current - Output (Typ) | 50mA |
| CMRR, PSRR (Typ) | 80dB CMRR, 80dB PSRR |
| Hysteresis | 50mV |