
Quantity
Price
Total price
1
$1.9620
$1.9620
10
$1.7550
$17.5500
50
$1.6560
$82.8000
100
$1.4130
$141.3000
250
$1.3230
$330.7500
500
$1.1610
$580.5000
1000
$0.9630
$963.0000
2500
$0.9000
$2,250.0000
5000
$0.8640
$4,320.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | CMOS, Rail-to-Rail, TTL |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Elements | 4 |
| Type | General Purpose |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.5V ~ 5.5V, ±1.25V ~ 2.75V |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Propagation Delay (Max) | 8µs |
| Current - Quiescent (Max) | 5µA |
| Voltage - Input Offset (Max) | 1mV @ 5V |
| Current - Input Bias (Max) | 0.003µA @ 5V |
| CMRR, PSRR (Typ) | 100dB CMRR, 80dB PSRR |
| Hysteresis | 4mV |