
Quantity
Price
Total price
1
$5.6160
$5.6160
10
$5.0400
$50.4000
25
$4.7610
$119.0250
100
$4.1310
$413.1000
300
$3.9150
$1,174.5000
500
$3.5190
$1,759.5000
1000
$2.9610
$2,961.0000
2500
$2.8170
$7,042.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Tolerance | ±30% |
| Features | Mute, Zero-Cross Sense |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Type | Volatile |
| Interface | SPI |
| Configuration | Potentiometer |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Taps | 32 |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Taper | Logarithmic |
| Supplier Device Package | 16-QSOP |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 1000 |
| Temperature Coefficient (Typ) | 35ppm/°C |
| Number of Circuits | 2 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |