
Quantity
Price
Total price
1
$10.7100
$10.7100
10
$9.6750
$96.7500
25
$9.2250
$230.6250
121
$8.0100
$969.2100
363
$7.6500
$2,776.9500
605
$6.9750
$4,219.8750
1089
$6.0750
$6,615.6750
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 12-WFDFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 36V |
| Frequency - Switching | 500kHz ~ 2.4MHz |
| Topology | Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (1) |
| Supplier Device Package | 12-DFN (3x3) |
| Voltage/Current - Output 1 | 0.8V ~ 38.9V, 2A |
| Voltage/Current - Output 2 | Adjustable, 13mA |
| w/LED Driver | No |
| w/Supervisor | No |
| w/Sequencer | No |
| Number of Outputs | 2 |